Komposiidid

Meil on oskus välja arendada keerulisi tooteid komposiitmaterjalidest arvestades tootmisefektiivsust

Pakume komposiitmaterjalist toodete projekteerimisteenust. Komposiitmaterjalid on tugevalt anisotroopsed materjalid: sama materjal võib ühes suunas käituda nagu tugev tööriistateras ning samaaegselt teises suunas olla justkui pehme plastik. Komposiitide korrektne kasutamine vajab eriteamisi, et komposiite efektiivselt rakendada toodetes. Novec on spetsialiseerunud komposiitmaterjalidest toodete arendamisele.

Komposiitidel on materjali omahind üks kriitilisemaid kulukomponente. Komposiite kasutatakse enamasti nende kõrge kandevõime tõttu, ning seepärast on oluline et materjali valik ning paigutus oleks hästi põhjendatud. Meie võtmekompetentsid on: materjali valik, komposiitide tugevusarvutused ning materjali kihtide paigutuse valik.

Oleme ehitanud ning arendanud erinevaid komposiitmaterjalidest toodete prototüüpe. Esmaste prototüüpide loomiseks kasutame põhiliselt prepregi, käsitsilamineerimist või vakuuminfusiooni tehnoloogijat.

Prepreg ehk eelimmutatud kangad on komposiitmaterjalide valdkonna ühed kõrgtehnoloogilisemad materjalid. Preprege kasutatakse toodetes, kus suured tugevus-ja väsimusomadused on määravad. Lisaks prepregidega saab hea pinnakvaliteedi. Pakume prepregist toodete valmistamist nii üksikeksemplaridena kui ka seeriatootmises.

Pakume seeriatootmisvõimalust komposiitmaterjalidest toodete tootmiseks.